Dlaczego Nie Warto Korzystać z Portali Randkowych?

Dla wielu osób szukanie drugiej połówki wydaje się trudniejsze niż wejście na wysokie górskie szczyty. Czy faktycznie tak to musi wyglądać, czy znaleźć można sposób, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć bratnią duszę? Wielu użytkowników sięga po portale randkowe i tam stara się szukać kogoś dla siebie. Czy to jednak dobry pomysł? Poniżej będziesz mógł znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Na portalach randkowych nadal loguje się wiele osób szukających partnera dla siebie. Czy jednak można tam znaleźć kogoś, z kim potem będzie się można na stałe związać? Wiele zależy od szczęścia, jednak trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze w przypadku serwisów randkowych będzie można rozwiązać swoje problemy ze znalezieniem partnera czy partnerki. Dowiedz się, skąd biorą się negatywne opinie na ich temat i dobierz odpowiedni darmowy portal randkowy, który będzie w stanie wymazać złe opinie i dać Ci to, czego szukasz.

kiedy nie warto korzystać z aplikacji randkowych?

Dlaczego decydujemy się na korzystanie z aplikacji randkowych?

Różnego rodzaju portale randkowe niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, w związku z tym warto zastanowić się, co sprawia, że taka forma nawiązywania relacji nadal wzbudza zainteresowanie i jest przez nas wybierana.

Próba zachowania dyskrecji

Pierwsza kwestia to chęć zachowania pewnej dyskrecji przy poznawaniu drugiej osoby. W przypadku aplikacji randkowej początkowo można się za nią w pewnej mierze ukryć i dlatego dla osób, które są wstydliwe, ta forma poznawania innych osób staje się wygodniejsza.

Brak czasu na spotkania w realnym świecie

Wiele osób sięga w ostatnim czasie po aplikacje randkowe przede wszystkim ze względu na to, że za takimi aplikacjami kryje się wygoda i możliwość szukania kogoś bliskiego bez angażowania tak dużego czasu własnego.

W przypadku portalu randkowego, na początku znajomości kontakt istnieje jedynie w świecie wirtualnym, można więc dopasować korzystanie z aplikacji do własnych możliwości, jeśli chodzi o czas wolny.

Możliwość poznawania ludzi z różnych regionów

Wykorzystując internet, można poznawać ludzi z różnych regionów, nie ograniczamy się wyłącznie do sfery lokalnej. W dzisiejszych czasach taka forma wydaje się atrakcyjna dla wielu osób, dlatego chcąc znaleźć miłość życia, zaglądają właśnie do sieci i tam w portalu randkowym szukają kogoś dla siebie.

Wygoda dla nieśmiałych osób

Randkowanie w sieci to wygoda także dla tych ludzi, którzy zmagają się z nieśmiałością w kontaktach z innymi. Ludzie, którzy mają problem z nawiązaniem znajomości w sieci, często czują się pewniej i dlatego wykorzystują te możliwości, jakie dają popularne serwisy randkowe.

Czy portale randkowe mają jeszcze sens?

Niektórzy zastanawiają się, czy z osobą poznaną w sieci można nawiązać trwałą relację. To czy portale randkowe w internecie mają jeszcze sens to tak naprawdę indywidualna kwestia, którą powinien rozważyć sobie każdy, kto chce z takiego portalu skorzystać i ma wątpliwości czy to dla niego właściwe rozwiązanie. Szukając miłości, trzeba samemu wiedzieć, gdzie czujemy się najlepiej.

dlaczego nie warto wybierać aplikacji randkowych?

Aplikacje randkowe — dlaczego nie warto z nich korzystać?

Istnieje coraz więcej osób, które uważają, że korzystanie z randkowania w sieci nie ma sensu i lepiej flirtowanie przenieść do realnego świata i tam szukać dla siebie bliskiej osoby. Dlaczego więc niektórzy uważają, że nie warto korzystać z portali randkowych?

Przelotne znajomości na portalach randkowych

Przeciwnicy portali randkowych uważają, że dla wielu użytkowników są one miejscem do nawiązania przelotnych znajomości i spotkań na jedną noc. Dlatego, jeśli ktoś się za bardzo zaangażuje, to może doznać dużego rozczarowania. Dlatego przeciwnicy uważają, że lepiej unikać takich opcji i nie sięgać po aplikację randkową.

Brak wiedzy o tym, kto jest po drugiej stronie

Sięgając po aplikację dla samotnych, nawet najbardziej zaangażowani użytkownicy nigdy nie mają możliwości skontrolowania innych profili, tak by mieć pewność, kto znajduje się po drugiej stronie. Nie mając takiej kontroli, nigdy nie wiemy, czy nawiązana znajomość jest bezpieczna.

Niestety, korzystając z portali randkowych spotykamy się z oszustami. Nie każda osoba korzystająca z internetu wie, w jaki sposób rozpoznać fałszywe profile randkowe, przez co staje się ona narażona na niebezpieczeństwo związane z utratą danych lub majątku.

Brak emocji osobistych spotkań

Portal internetowy i randki to dla wielu osób w rzeczywistości dwie wykluczające się kwestie, ponieważ nie będzie na profilu internetowymi możliwości prawdziwego spotkania, co w rzeczywistości dla tych osób ma być czynnikiem zabijającym wyjątkowość, jaka powinna kryć się za spotkaniem z drugą osobą.

Uzależnienie

Kolejnym problemem jest uzależnienie od korzystania z portali randkowych, które dotyka coraz więcej osób, decydujących się na poszukiwanie partnera lub partnerki w ten sposób. Starannie dobierane kolory aplikacji, miłe widoki w aplikacji, które rekompensują nieprzyjemny widok za oknem lub obietnica tego, co na co dzień wydaje się nieosiągalne, bardzo często uzależniają na tyle szybko, że zanim zdążymy zorientować się, że pojawił się ten problem, już dawno tkwimy w nim po uszy.

Podsumowanie

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety sięgają po aplikacje randkowe i można się spotkać z tym, że wiele osób tam przy nawiązaniu konwersacji stara się poznać kogoś, kto ma się stać dla niego bliską osobą.

Aplikacje i serwisy randkowe mają swoich zwolenników i swoje zalety, trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie każdy dobrze się w nich odnajdzie. Dlatego tak naprawdę to czy po nie sięgać powinno być wynikiem indywidualnej decyzji każdego użytkownika.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.