Najlepszy Portal Dla Gejów – Ranking Portali Randkowych 2023

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca, 2024

Z założenia internet to miejsce, które powinno otwierać nowe ścieżki dla każdego niezależnie od wieku, płci, orientacji seksualnej, a nawet miejsca pochodzenia. Wraz z postępowym myśleniem Polaków oraz wzrastającą otwartością, internauci rozpoczęli poszukiwanie nowej niszy, jaką są portale randkowe dla gejów.

O pożądaniu rozszerzenia oferty portali randkowych dla osób homoseksualnych mogą świadczyć chociażby wyniki badania przeprowadzonego przez Dalia Research w 2016 roku, który mówi:

Poniżej prezentujemy internetowe serwisy randkowe, które w najwyższym stopniu zasłynęły popularnością wśród internautów w 2022 roku.

Ranking Najpopularniejszych Aplikacji Randkowych dla Gejów w 2022:

Zwycięzca Testu Redakcji i Użytkowników
cze 2024

Be2

be2 - logo i opinie

Ocena: 4.47/5
1375 głosów

loga bezpieczenstwa i dostępności
be2 - logo i opinie

Ocena: 4.77/5
1225 głosów

Bogata różnorodność użytkowników, duża społeczność, międzynarodowe czaty – czat wideo, czat tekstowy… To tylko nieliczne zalety, które stoją po stronie portalu Be2. Powyższa oferta w połączeniu z niezwykle serdecznym gronem odbiorców to przepis na sukces, którym obecnie cieszy się portal.

Zalety portalu:

Darmowa rejestracja oraz możliwość pełnej personalizacji profilu
Skierowany głównie do poszukiwaczy stałego związku
Dostępna opcja rozmów wideo dla wszystkich użytkowników
Darmowe publiczne czaty oraz dostęp do bloga
Możliwość natrafienia na profile heteroseksualnych singli

🔥 📈  W tym tygodniu do Be2 dołączyło:
902 kobiety, 659 mężczyzn

Wybrana opinia:

„Moja przygoda z serwisem Be2 rozpoczęła się niespodziewanie i była rezultatem nieudanych relacji w gronie zarówno społeczności gejowskiej, jak i heteroseksualnych mężczyzn. Stwierdziłem, że zaryzykuję ostatni raz – genialny wybór. Randki online przynosiły mi nie tylko więcej przyjemności, ale także łatwiejszy dostęp do potencjalnych partnerów. Tym sposobem poznałem Radka, moją prawdziwą miłość. Wszystko dzięki aplikacji randkowej Be2!”

Maciek T. 31 lat, Stalowa Wola  Konto zweryfikowane

Pozostałe propozycje

singles50 logo

Ocena: 4.59/5
644 głosów

Singles 50 

singles50 logo

Ocena: 4.59/5
644 głosów

Osoby homoseksualne często zmagają się z problemem oswojenia się ze swoją orientacją. Równie często zmienia się to pod wpływem upływających lat. Na miłość jednak nigdy nie jest zbyt późno, o czym świadczy społeczność Singles50 – jedyny portal dla osób starszych, który odnotowuje tak wysoką skuteczność.

Zalety portalu

✅ Portal dla gejów skierowany do osób po 50 roku życia
✅ Zabezpieczenia danych poprzez protokół szyfrujący
✅ Dostępny poradnik, zawierający wskazówki dotyczące randek online
✅ Moderatorzy dokładają starań w walce z fałszywymi profilami oraz nieodpowiednimi treściami na stronie
❌ Duża ilość reklam w przypadku kont posiadających bezpłatne członkostwo

Bez Zobowiązań

Ocena: 4.47/5
601 głosów

Bez Zobowiązań

Bez Zobowiązań

Ocena: 4.47/5
601 głosów

Bez Zobowiąząń to dość nowy portal ze świeżą bazą danych. Zdobywa coraz to szersze grono użytkowników i jest coraz chętniej używany przez społeczność homoseksualną.

Zalety portalu

✅ Dopasowanie par za pośrednictwem testu osobowości
✅ Dbałość o bezpieczeństwo portalu poprzez weryfikację profilii użytkowników
✅ Darmowa rejestracja
✅ Intuicyjna obsługa oraz czytelny interfejs

singles50 logo

Ocena: 4.22/5
803 głosów

Tinder

singles50 logo

Ocena: 4.22/5
803 głosów

Atrakcyjność fizyczna jest niezwykle istotnym czynnikiem podczas nawiązywania znajomości romantycznych. Tinder to aplikacja, która bazuje głównie na zainteresowaniu wizualnym oraz krótkiej informacji na nasz temat w postaci opisu lub naszych zainteresowań. To szybkie, sprytne rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzyć swoje bliskie grono oraz zwiększyć szansę na znalezienie kogoś.

Zalety portalu

✅ Serwis randkowy dostępny w formie mobilnej aplikacji
✅ Otwartość na każdy typ relacji – stałe związki, relacje seksualne oraz przyjaźnie
✅ Model Freemium umożliwia użytkownikom dostęp do podstawowych funkcji portalu kompletnie za darmo
✅ Profile użytkowników przedstawione w formie katalogu – intuicyjna obsługa portalu
❌ Platforma randkowa zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, aplikacja randkowa umożliwia jednak wybór preferencji seksualnych

Academic Singles

academic singles logo

Ocena: 4.02/5
293 głosów

academic singles logo

Ocena: 4.02/5
293 głosów

Łatwo powiedzieć „znajdź odpowiedniego partnera”, jednak realizacja tego pomysłu nigdy nie była taka prosta. Dzięki platformie randkowej Academic Singles możesz dowolnie szukać potencjalnych partnerów wśród osób ambitnych, o podobnych zainteresowaniach do Twoich, a także posiadaczy wyższego wykształcenia.

Zalety portalu:

✅ Gromadzi osoby o podobnych zainteresowaniach, ambicjach i wykształceni
✅ Imponująca liczba użytkowników
✅ Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia zarówno ogólne wyszukiwanie, jak i zawężenie progu w celu spełnienia swoich preferencji
✅ Duża oferta dostępnych funkcji – w tym rozmów wideo
❌ Aplikacja mobilna wciąż nie jest dostępna dla użytkowników Academic Singles

Erodate

erodate logo opinie

Ocena: 4.00/5
203 głosy

erodate logo opinie

Ocena: 4.00/5
203 głosy

Strony randkowe dla gejów to często również witryny randkowe do których mają dostęp tłumy osób heteroseksualnych. Erodate to portal przeznaczony właśnie dla mężczyzn w dowolnym przedziale wiekowym, zarówno z Twojej okolicy, jak i całego świata. Wszystko to zawdzięczamy międzynarodowej popularności portalu.

Zalety portalu:

✅ Skierowany zarówno dla osób nastawionych na flirt, jak również osób, które szukają znaczących związków
✅ Duża baza aktywnych użytkowników
✅ Szansa uzyskania zwrotu środków w przypadku nieznalezienia partnera do rozmowy podczas okresu próbnego
✅ Otwartość oraz serdeczność społeczności portalu
❌ Problem z obecnością nieaktywnych kont wśród bazy użytkowników

Fellow

Fellow - aplikacja dla gejów

Ocena: 3.66/5
145 głosów

Fellow - aplikacja dla gejów

Ocena: 3.66/5
145 głosów

Fellow.pl to największy portal randkowy w Polsce przeznaczony tylko dla gejów. Zawężenie grupy odbiorczej sprawia, że mamy większe szanse na trafienie na mężczyznę, który ma podobne preferencje. Z drugiej strony, liczba użytkowników jest przez to mniejsza.

Zalety portalu:

✅ ciekawe opcje płatne, za które płacimy tylko raz symboliczną opłatę
✅ mała liczba fałszywych profili
✅ dostępna jest również aplikacja mobilna
✅ darmowa rejestracja
❌ mała liczba użytkowników i przez to niska skuteczność strony

Portale randkowe dla gejów – skąd ich popularność?

Na forach internetowych stale przekrzykują się głosy mówiące o potrzebie tworzenia nowych portali randkowych. Jedni, bardziej sentymentalnie podchodzą do pionierów na rynku portali matrymonialnych, zaś inni z zaciekawieniem obserwują jak kolejne aplikacje randkowe kreują swój własny kąt w sieci.

W Polsce około 5% wszystkich osób identyfikuje się jako członek społecznosci LGBT.

  • dla osób w wieku 14–29 lat jest to ok. 10%,
  • dla osób w wieku 30-49 – 1%,
  • a dla osób w wieku 50-65 – 4%,

Skąd jednak to zapotrzebowanie na strony o tej tematyce? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – ludzie to istoty społeczne, o bardzo ciekawej naturze, którą wraz z upływającym czasem znacznie trudniej zaspokoić.

Portale randkowe to właśnie sposób na połączenie obu tych potrzeb w jedną całość. Czy idealną? To już nie nam oceniać. My jednak wiemy, co stoi za ich sukcesem – dokładne dopasowania, niezaprzeczalna skuteczność, duża baza użytkowników, a także piekielna łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości.

Aplikacje randkowe dla gejów – co je wyróżnia?

To, czego szukamy na portalach randkowych jest zależne wyłączni od nas i od naszych potrzeb. Jak wiemy – jedną z kluczowych potrzeb jest poczucie przynależności i zrozumienia. Dzięki temu, że portale randkowe dzielą się na nisze, znacznie łatwiej uzyskać dostęp do części społeczności, która przypomina „nas”.

Serwisy randkowe skierowane do osób homoseksualnych są próbą stworzenia środowiska, w którym osoby o odmiennych orientacjach będą mogły czuć się „jak u siebie” – bezpiecznie, zrozumiani i zaakceptowani, co niekiedy jest dość trudne do uzyskania.

Niosą za sobą zarówno przyjemną atmosferę, jak również stanowią ułatwienie w randkowaniu online osobom homoseksualnym. Właśnie za ich sprawą unikamy niezręcznych pytań o orientację, czy też szansy na niezrozumienie i natknięcie się na osobę o odmiennych intencjach niż nasze.

Czy portale randkowe dla gejów są bezpieczne?

Serwisy randkowe obecnie w swojej hierarchii wartości niezwykle wysoko stawiają sobie potrzebę zadbania o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Dzięki obecności odpowiednich protokołów, certyfikatów i zabezpieczeń obawa o nasze poufne dane odchodzi w zapomnienie.

Możesz płacić kartą, możesz udostępnić lokalizację, a także możesz założyć profil pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem – to po stronie autorów strony stoi troska o to, by zapewnić Ci bezpieczeństwo i anonimowość.

Dodatkowo – dostęp do pełni funkcji mają tylko pełnoprawne profile – przeglądania listy osób aktywnych, dostęp do treści udostępnianych na profilach, a także galerii zdjęć. Oznacza to, że nikt spoza społeczności użytkowników strony nie ma dostępu do informacji na niej zawartych.

Czy łatwo nawiązywać relacje na portalach dla homoseksualistów?

W Internecie błędnie utarło się przeświadczenie, że tylko osoby heteroseksualne mogą wyzbyć się problemów towarzyszących poznawaniu nowych ludzi. Błąd, osoby homoseksualne również mogą zyskać ten przywilej za sprawą wyboru odpowiedniego portalu randkowego. A wbrew pozorom wiele osób uważa to za najtrudniejszy etap drogi go zaistnienia w świecie randek online.

Przede wszystkim – musisz wiedzieć czego oczekujesz od danego portalu zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. W końcu… zdecydowany użytkownik, to bardziej skuteczny użytkownik. A skuteczność to klucz do sukcesu.

Swoją efektywność możesz podnieść poprzez dokładne uzupełnienie profilu, dobór odpowiedniego zdjęcia profilowego, a także zamieszczenie chwytliwego opisu, który wyróżni Cię na tle pozostałych użytkowników strony. Z pewnością pomoże Ci w tym nasz artykuł na temat udoskonalenia autoprezentacji.

Jakich funkcji mogę oczekiwać na portalach randkowych dla gejów?

Stały rozwój technologiczny, rosnąca konkurencja, a także wrastające potrzeby użytkowników zmuszają twórców do wprowadzania stałych udoskonaleń oraz funkcji dodatkowych, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się miejscem, które jest odpowiedzią na ich potrzeby oraz źródłem przyjemności.

Psss. Szukasz czegoś darmowego? Jeśli tak, to koniecznie powinieneś odwiedzić nasz ranking z darmowymi portalami randkowymi (przejdź do niego tutaj).

Jest to możliwe za sprawą szerokiego wachlarza funkcji, wśród których najczęściej możemy znaleźć: opcję czasu tekstowego i wideo – oferującą możliwość wykonywania lokalnych połączeń, obszerne wyszukiwanie – umożliwiające bardziej trafne dopasowywanie profili.

Coś, co szczególnie wpadło w oko społeczności gejowskiej – bezstresowe przeglądanie profili użytkowników w sposób anonimowy. Dlaczego? Otóż nie każdy z nas jest gotowy oświadczyć przed światem swoją prawdziwą twarz – w związku z tym twórcy świadomie oferują anonimowość użytkowników.

Kogo mogę spotkać w serwisie randkowym dla homoseksualistów?

W zasadzie… zależy to wyłącznie od Ciebie. Takie informacje jak poszukiwane grupy wiekowe, płeć, wykształcenie i zainteresowania, należą do opcji, które możesz dowolnie zmieniać wśród opcji „Moje oczekiwania” lub zawrzeć w opisie, do którego mają otwarty dostęp pozostali użytkownicy.

Niemal każda witryna działa w sposób, który dobrowolnie umożliwia określenie wymogów, które musi spełnić potencjalny partner, by jego profil zawitał wśród kont sugerowanym nam przez odpowiedzialny za to algorytm.

Cechą, która ostatnio cieszy się największym zadowoleniem wśród użytkowników jest możliwość poznawania ludzi z całego świata niezależnie od miejsca pochodzenia, narodowości, języka ojczystego czy też rasy. W końcu… w gruncie rzeczy wszyscy w sercu jesteśmy takimi samymi ludźmi, tak? Nie pozwólmy więc, by kilometry i bariera językowa stanęły nam na przeszkodzie w znalezieniu miłości.

Podsumowanie

Portale randkowe niosą ze sobą naprawdę wiele zabawy i możliwości. Rozrywką może być nawet przeglądanie profili (cenne spostrzeżenia mogą być idealnym starterem do rozpoczęcia rozmowy z osobą, którą jesteśmy potencjalnie zaintresowani) czy nawet rozmowy wideo z osobami z całego świata.

To nie tylko poznawanie ludzi, romans, ale także szansa na zapoznanie obcej kultury czy doszkolenie języka, który nie jest naszym ojczystym. W zależności od podejścia, którym się kierujemy, możemy naprawdę wiele pozytywów zyskać za sprawą odpowiedniego portalu randkowego.

Pamiętajmy, że serwisy randkowe to miejsce pełne istot o szerokim spektrum zainteresowań, dorosłych, którzy są gotowi na wyjście poza strefę swojego komfortu i chętni, by poświęcić swoją uwagę komuś kto na to zasługuje. Może to właśnie Ty jesteś tą osobą?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.