Sympatia – Opinie, Wady i Zalety Portalu Randkowego

sympatia logo

Jeśli słyszałeś kiedyś o portalach randkowych, na pewno o uszy obiła Ci się polska “Sympatia”. Jakie są opinie o niej i czego się spodziewać? Sprawdź w naszej recenzji!

Samotność czasem jest przydatna, by nieco poukładać swoje życie, jednak zwykle nie służy ludziom na dłuższą metę. Człowiek z natury dąży do tego, by żyć z kimś. Dlatego w dzisiejszych zabieganych czasach wielu z nas cierpi, gdyż nie może sobie znaleźć wymarzonego partnera.

Ogólna ocena: 4.6/5

Liczba użytkoników:

4 467 862+

Średnia wieku:

25-40

Brak drugiej osoby przy własnym boku, brak oparcia w niej jest często niezwykle frustrujący. Szczególnie, gdy w sąsiedztwie znajdują się szczęśliwe pary. Z tego powodu część z nas wybiera internet jako antidotum na swoją bolączkę.

Co ciekawe, takie rozwiązanie często przynosi pożądany efekt. Wbrew pozorom, sporo osób korzysta z usług przeróżnych portali randkowych i są z nich zadowoleni. W czołówce znajduje się m.in. serwis randkowy Sympatia. Co przekonuje do niego użytkowników?

Na wstępie warto zaznaczyć, że platforma Sympatia jest dziełem polskich twórców, więc na pewno jest dopracowana pod kątem językowym. Bez wątpienia jest to plus, gdyż nawet schemat budowy witryny dopasowany jest do potrzeb naszych rodaków. Obecnie wchodzi w skład holdingu Onet.

Portal działa na polskim rynku już ponad dekadę, nie jest nowinką. Przez ten czas dokonano wielu zmian i zabezpieczono się przed usterkami. Nie musisz obawiać się, że ktoś będzie na Tobie eksperymentował, by za wszelką cenę ulepszyć swój produkt. Sympatia po prostu działa.

Baza użytkowników portalu oscyluje w granicach siedmiu milionów osób. Jak na polskie warunki, ta liczba jest ogromna. Plasuje Sympatię na drugim miejscu w rankingach popularności serwisów randkowych.

Jakkolwiek należy być ostrożnym w ocenie takich danych. Wiele osób ma po kilka profili, toteż fizycznych użytkowników serwisu jest z całą pewnością mniej. Jednak jest ich wystarczająco wielu, by śmiało korzystać ze wsparcia Sympatii.

sympatia wyglad

Jak wygląda zakładanie konta?

Przed założeniem konta warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw. Mimo że portal dba o bezpieczeństwo naszych danych i nie udostępnia ich podmiotom trzecim bez wiedzy użytkownika, zalecamy zastosować się do poniższych rad.

Po pierwsze, utwórz osobną skrzynkę pocztową na potrzeby serwisu randkowego. W razie awarii unikniesz niepotrzebnych maili do swoich znajomych z zaproszeniem do portalu.

Po drugie, zachowaj czujność. Mimo że założenie konta wydaje się być rzeczą dziecinnie łatwą, w wielu miejscach może czaić się drobny haczyk.

Na koniec, nie publikuj swoich zdjęć, które mają dla Ciebie dużą wartość osobistą. Licz się z tym, że nie każdy gra uczciwie i może nadużyć Twojego zaufania, co znowu może przełożyć się na szkodę wizerunkową.

Samo założenie konta jest proste. Wystarczy podać adres mailowy i hasło. Na podaną skrzynkę zostanie wysłany mail aktywacyjny, po którego kliknięciu konto stanie się aktywne. Witaj w Sympatii!

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

wiele słyszałam o portalach randkowych i byłam z początku sceptycznie nastawiona. Zwłaszcza, że moi znajomi niekoniecznie sobie chwalili niektóre z nich, słyszałam plotki o próbach wyłudzenia pieniędzy i inne rzeczy tego pokroju. A że jestem ostrożna, to najpierw przekopałam internet i pewnego dnia trafiłam na powtarzające się informacje, że Sympatia jest godnym zaufania portalem. Raz się żyje – spróbowałam. I nie żałuję. Od dwóch miesięcy spotykam się z poznanym przez Sympatię mężczyzną. Kto wie, może nam się ułoży i będziemy ze sobą żyć już na zawsze…? Polecam!

Agnieszka, Kraków 29 lat
21 września 2021

Życzę wszystkim użytkownikom tego portalu, by ich życie poukładało się tak samo szczęśliwie, jak moje. Tak niewiele było trzeba, żeby osiągnąć cel, o którym marzyłem całe swoje dotychczasowe życie. Szczęścia!

Gosia, Warszawa 29 lat
12 lipca 2021

jeśli ktoś marzy, że w magiczny sposób pozna kogoś przez internet, to niech pójdzie na spacer, ochłonie i pomyśli na poważnie. Pozdrawiam

Adam, Wrocław 35 lat
5 kwietnia 2021

Korzystanie z serwisu i zalety

Ważną kwestią przy tworzeniu własnego profilu jest interesujące przekazanie podstawowych informacji o sobie. Jednak pamiętaj, by nie zawierać w opisie zbyt wielu prywatnych danych – inni mogą zobaczyć, co piszesz i wykorzystać to do własnych celów.

Każdy nowy użytkownik otrzymuje dostęp do najbardziej podstawowych funkcji serwisu. Jest to możliwość skontaktowania się z jedną osobą oraz podejrzenia, kto wszedł na Twój profil. Ponadto możesz w ograniczonym stopniu korzystać z wyszukiwarki innych profili.

Konto premium pozwala na zdecydowanie więcej i, zdaniem wielu użytkowników, jest warte swojej ceny. Niewygórowanej, szczerze mówiąc. Miesiąc użytkowania kosztuje bowiem 16,90zł, a przy umowie na dłuższy czas ta kwota jeszcze maleje.

Pełne konto ma przekonać Cię do siebie m.in. nieograniczonymi możliwościami kontaktu z innymi osobami, dokładniejszymi kryteriami wyboru partnera oraz wieloma innymi funkcjami, których celem jest zbliżenie do siebie dwójki ludzi.

Jedną z takich opcji jest gra w Bingo. Polega ona na ocenianiu zdjęć innych osób według prostego kryterium: podoba mi się lub nie. Jeśli Ci się podoba, osoba ze zdjęcia otrzyma powiadomienie. Jest to doskonały pretekst do rozpoczęcia rozmowy.

Natomiast jeśli osoba ze zdjęcia Ci się nie podoba, nic się nie dzieje. System nie przewiduje wysłania powiadomienia z negatywną informacją. Tak więc możesz śmiało oceniać zdjęcia, nie musisz myśleć, czy tak wypada czy nie. Sympatia zapewnia Ci komfort w tej dziedzinie.

Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby zdjęcia odzwierciedlały Twoją osobę. Jeśli zależy Ci na głębokiej relacji, nie ulepszaj sztucznie swoich zdjęć. Bo chyba nikt nie chciałby spotkać innej osoby, niż się spodziewał. Tak samo Ty, jak i każdy inny użytkownik serwisu.

Warto wrzucić na Sympatię kilka zdjęć, na których prezentujesz się w dobrym świetle. Pamiętaj jednak, by nie były one przesadzone, gdyż w ten sposób możesz zrazić do siebie wiele interesujących osób.

Lepiej uważaj na..

Jak w przypadku każdej działalności internetowej, korzystanie z serwisu randkowego Sympatia stwarza pewne ryzyko, z którym jednak można sobie łatwo poradzić. Wystarczy przyswoić kilka podstawowych zasad.

Jak wyżej, uważaj na swoje dane osobowe. Nie udostępniaj ich nieznajomym. Ponadto bądź czujny, bo może się zdarzyć, że ktoś ze ślicznym zdjęciem profilowym i ciekawym opisem będzie Cię prosić o pieniądze. Najczęściej jest to jednak zwykła próba wyłudzenia.

Co więcej, z racji, że jest to spory portal, jest szansa, że trafisz na fikcyjne konto. Nie sposób przefiltrować każdego, dlatego uzbrój się w cierpliwość i nie zżymaj się, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli.

Zalety i wady

Zalety
  • niska opłata miesięczna za użytkowanie
  • polski wariant językowy
  • aplikacja mobilna na popularne systemy operacyjne
  • wiele interesujących funkcji
Wady
  • ryzyko trafienia na fikcyjny profil
  • możliwość złapania się na marketingową przynętę
  • ryzyko oszustwa (większe, z uwagi na zasięg portalu)

Podsumowanie

Serwis Sympatia uchodzi za jeden z najrzetelniejszych produktów na polskim rynku matrymonialnym. Jego renoma nie wzięłą się znikąd, wiele lat ciężkiej pracy twórców zaowocowało sukcesem platformy.

Obecnie z usług Sympatii korzystają miliony użytkowników. Dzięki tej liczbie nie musisz się martwić, że zabraknie dla Ciebie ludzi, z którymi będziesz chcieć zaplanować spotkanie “w realu”.

Konto podstawowe dostępne jest bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, jednak jego możliwości nie pozwalają w pełni korzystać z zasobów portalu Sympatia. Dlatego sporo osób wybiera wariant płatny.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta premium jest stosunkowo niewielka, w porównaniu z konkurencyjnymi stronami. Jednak dla niektórych i ona może się wydać za duża, co poniekąd można uznać za minus portalu.

Konto premium pozwala na korzystanie bez ograniczeń z serwisu. Na uwagę zasługuje choćby gra w Bingo czy komunikacja z dowolną liczbą osób.

Jednym słowem, korzystanie z Sympatii może być całkowicie bezpieczne, jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, rządzących internetem. Stwórz dobry i zgodny z prawdą profil i szukaj swojego szczęścia, gdyż może się kryć zaraz za rogiem!